10 nõuannet kütuse säästmiseks ning süsiniku jalajälje vähendamiseks

Tanklas hinna tõusevad ning kütuse tankimine võtab rahakotist järjes rohkem? Kui kütusehinna tõus ja mure kliimamuutuste pärast on pannud sind mõtlema, kuidas säästa siis järgnevalt anname mõned soovitused. Üks võimalus kütust säästa on minna üle elektri- või hübriidsõidukile.

Kui sa aga pole valmis oma praegusest autost loobuma, soovitavad eksperdid võtta kasutusele ökonoomsed sõiduvõtted, mis aitavad säästa raha ja kütust.

Siin on 10 lihtsat viisi kütusekulu ja keskkonnamõju vähendamiseks:

1. Sõida sujuvalt

Pidev kiirendamine ja pidurdamine võivad suurendada kütusekulu kuni 39%. Kütuse säästmiseks proovige pigem sujuvalt kiirendada ja säilitada mõistlikku kiirust, selle asemel, et liikluses sõeluda. Eksperdid ütlevad, et võimalikult kütusesäästlikuks sõiduks peaks kuluma 20 km/h kiirendamiseni umbes viis sekundit.

2. Pea kinni kiiruspiirangust

Kuigi võid arvata, et kuhugi kiiremini sõitmine säästab auto kütusepaagis kütust, saavutab enamik autosid kütusesäästlikkuse tipptaseme vahemikus 50–80 km/h. Kui suurendad kiirust sellest punktist, suureneb ka kütusekulu. 120 km/h sõitmine kulutab 20% rohkem kütust kui 100 km/h sõitmine. Ühtlast kiirust aitab kõige paremini säilitada, kui lülitad maanteel sõites püsikiiruse hoidja sisse.

3. Hoia distantsi

Üks soovitus kütuse säästmiseks on hoida teistest autodest distantsi. Kui sul on palju ruumi, saad liiklust ja jalakäijate liikumist ette näha ning kiirust vastavalt reguleerida, mitte pidurit vajutada. Samuti saad kütust säästa, kui pidurdamise asemel peatud vabakäigul.

4. Väldi tühikäigul töötamist

Võib olla ahvatlev jätta mootor tööle, eriti külmadel talvepäevadel, kuid tühikäik on kütusesäästlikkusele ja keskkonnale kahjulik. Keskmine auto kasutab 0,3 liitrit kütust iga 10 minutiga tühikäigul. Proovi mootor välja lülitada, kui see on seisma jäänud kauemaks kui 60 sekundiks. Ka hommikul sõitu alustades, ei tasu mootoril pikalt tühjalt käia, sest mootor soojeneb sõiduga kiiremini, kui kohapeal seistes.

5. Kontrolli rehvirõhku

Lihtne viis kütust säästa on veenduda, et rehvid on korralikult täis. Alarõhuga rehvid võivad vähendada sinu auto kütusesäästlikkust kuni 4%. Ohutuse ja küttekulu säästmise huvides on hea mõte kontrollida oma rehvirõhku kord kuus.

6. Kasuta konditsioneeri nutikalt

Kuigi kliimaseade võib kuumalaine ajal olla elupäästja, võib see suurendada ka kütusekulu kuni 20%. Leebematel suvepäevadel proovi sõita allalastud akendega, mitte konditsioneeri sisse lülitada, välja arvatud juhul, kui viibid maanteel, kus avatud aknad tekitavad takistust ja suurendavad kütusekulu.

7. Vähenda liigset kaalu

Üks lihtne soovitus kütusesäästu parandamiseks on eemaldada autost kõik üleliigsed asjad ja tarvikud. Jalgrattaraamid ja katuseboksid suurendavad takistust isegi tühjana ja võivad suurendada kütusekulu kuni 20%.

8. Hoolda oma autot

Regulaarsest hooldusgraafikust kinnipidamine aitab tagada, et sinu auto on võimalikult kütusesäästlik. Lahendamata mootoriprobleemid võivad kütusekulu suurendada kuni 40%. Lisaks aitavad värske õli ja puhtad õhufiltrid sinu autol tõhusamalt töötada.

9. Kombineeri reise

Soe mootor on tõhusam kui külm, seega proovi mitme sõidu asemel teha need korraga. Üks soovitus, kuidas bensiini pealt raha säästa, on näiteks töölt koju sõites poest kohe läbi käia. Säästad päris palju sõitmist, mis muidu õhtul või nädalavahetusel uuesti välja minnes lisanduksid.

10. Jälgi kütusekulu

Hea esimene samm kütusekulu vähendamisel on selle jälgimine. Jälgi tankimissagedust ja hoia silm peal oma auto kütusekulu näidikul. Oma sõiduharjumusi muutes hakkad ilmselt ka autoga tanklas vähem käima.

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee