2022. detsembrist uued nõuded naastudeta talverehvile

Uued nõuded naastudeta talverehvile

Alates 2022. aasta 1. detsembrist peavad naastudeta talverehvid vastama rahvusvaheliselt kokkulepitud nõuetele ning olema varustatud vastava talverehvi sümboliga. Talverehvide nõuded on kohaldatud meie kliimale vastavaks, et suureneks liiklusohutus.

Paljud M+S tähisega rehvid ei sobi meie talve

Mitmed rehvitootjad lisavad rehvidele küll M+S-tähise, mis ei olegi tegelikult mõeldud talvel kasutamiseks, vaid sobivad ainult soojema talvega riikidesse, kus talvistes oludes sajab peamiselt lörtsi.

Eestis on talvekülmad tihti äärmiselt muutlikud ning põhjustavad väga raskeid teeolusid, millel liiklemiseks ei ole varasemalt lubatud M+S-märgisega rehvid mõeldud. Meie kliimasse mittesobivate talverehvide kasutamise võivad sõites tekkida ohtlikud olukorrad kõikidele liiklejatele, mis halvimal juhul lõppevad vigastuste või surmaga.

Lamellrehvid peavad alates käesoleva aasta detsembrist vastama rahvusvaheliselt kokkulepitud nõuetele ning olema varustatud vastava sümboliga.

Talverehvimärgis tõendab sobivust

Seni ei ole olnud kohustuslik, et M+S-tähisega talverehvidel oleks rahvusvaheliselt kokkulepitud talverehvimärgis: kolmetipuline mägi ja lumehelves. Märgis on lisatud rehvidele, mis on läbinud katsetused talvistes tingimustes. Kolm mäetippu ja lumehelves tõendab rehvide vastavust talverehvidele sätestatud nõuetele.

Ka Saksamaal on samasugune nõue kehtestatud, kus talverehvideks nimetatakse ainult rahvusvahelise kokkuleppe kohaseid talverehve.

Loe lisaks: Talverehvide kasutamine Euroopas – naastrehvid mõnedes riikides rangelt keelatud

Eestis on talverehvid kohustuslikud alates 1. detsembrist – 1. märtsini. Naastrehve on lubatud kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini.

 

Google arvustused

Kristiina Takkis
Kristiina Takkis
11/08/2022
Väga kiire, oskuslik ja viisakas teenindus!
Markus Mäemets
Markus Mäemets
20/05/2022
Hea ja kvaliteetne teenindus
Changer Lalalaa
Changer Lalalaa
22/11/2021
Julgen Kiita. Kõik vastab kirjeldusele. Kiire Teenindus ja Tarne.
Hillar Org
Hillar Org
22/11/2021
Hea hinnaga sai korralikud rehvid ja vahetatud ka kohe kohapeal. Soovitan!
A
A
22/05/2021
Väga sõbralik teenindus!
AIVO ARM
AIVO ARM
12/05/2021
Kiire ja sõbralik teenindus! :)
S P
S P
12/02/2021
Korralik valik ja väga asjalikud nõuanded. Lisaks väga mõistlikud hinnad ja kiire teenindus. Kindlasti soovitan sõpradele!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee