2022. detsembrist uued nõuded naastudeta talverehvile

Uued nõuded naastudeta talverehvile

Alates 2022. aasta 1. detsembrist peavad naastudeta talverehvid vastama rahvusvaheliselt kokkulepitud nõuetele ning olema varustatud vastava talverehvi sümboliga. Talverehvide nõuded on kohaldatud meie kliimale vastavaks, et suureneks liiklusohutus.

Etteruttavalt võib juba ära öelda, et 99% juhtudest ei ole vaja muret tunda oma talverehvide osas, sest üle 10 aasta on müüdud Eestis meie kliimasse sobivaid rehve (õige märgisega ja talvistel teedel pidama). Võid oma rehvid üle vaadata, kui sa oled talvisel ajal soetanud auto Lõuna-Euroopast, sest sellisel juhul võib sellel autol tõesti all olla meie kliimasse mittesobivad lamellrehvid.

Paljud M+S tähisega rehvid ei sobi meie talve

Mitmed rehvitootjad lisavad rehvidele küll M+S-tähise, mis ei olegi tegelikult mõeldud talvel kasutamiseks, vaid sobivad ainult soojema talvega riikidesse, kus talvistes oludes sajab peamiselt lörtsi.

Eestis on talvekülmad tihti äärmiselt muutlikud ning põhjustavad väga raskeid teeolusid, millel liiklemiseks ei ole varasemalt lubatud M+S-märgisega rehvid mõeldud. Meie kliimasse mittesobivate talverehvide kasutamise võivad sõites tekkida ohtlikud olukorrad kõikidele liiklejatele, mis halvimal juhul lõppevad vigastuste või surmaga.

Lamellrehvid peavad alates käesoleva aasta detsembrist vastama rahvusvaheliselt kokkulepitud nõuetele ning olema varustatud vastava sümboliga.

Talverehvimärgis tõendab sobivust

Tähistus UNECE eeskirja nr 117 kohaselt

Tähistus UNECE eeskirja nr 117 kohaselt

Seni ei ole olnud kohustuslik, et M+S-tähisega talverehvidel oleks rahvusvaheliselt kokkulepitud talverehvimärgis: kolmetipuline mägi ja lumehelves. Märgis on lisatud rehvidele, mis on läbinud katsetused talvistes tingimustes. Kolm mäetippu ja lumehelves tõendab rehvide vastavust talverehvidele sätestatud nõuetele.

Ka Saksamaal on samasugune nõue kehtestatud, kus talverehvideks nimetatakse ainult rahvusvahelise kokkuleppe kohaseid talverehve.

Ainus erand on tehtud maastikurehvidele, mis on tähistatud professionaalse maastikurehvi sümboliga “POR” (UNECE eeskirjale nr 54 vastavad rehvid)

Loe lisaks: Talverehvide kasutamine Euroopas – naastrehvid mõnedes riikides rangelt keelatud

Eestis on talverehvid kohustuslikud alates 1. detsembrist – 1. märtsini. Naastrehve on lubatud kasutada alates 15. oktoobrist kuni 31. märtsini.

 

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee