Eestis on autosid palju, kuid nendega sõidetakse vähe

Eestis on väga palju autosid – koguni 86 protsendil inimestest on kodus sõiduk ja paljudel on neid lausa mitu. Kuigi meie autod on lõunanaabrite omadega võrreldes väga uued, jäävad keskmised läbisõidud alla 20 000 kilomeetri aastas, selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud uuringust.

Kõige rohkem on autosid maapiirkondades, kus ainult kahel protsendil peredest pole autot. Väikelinnades saab ilma autota hakkama 13%, suuremates linnades 15% ja Tallinnas 21% elanikest.

If Kindlustuse Balti kahjude tehnilise vanemeksperdi Marion Meiuse sõnul selgus uuringust, et kõige suuremat rolli mängib auto omamises ja kasutamises inimese elukoht.

“Selge on see, et maal elavad inimesed vajavad autot kõige rohkem. Suuremates linnades saab kergemini hakkama ka autota. Samuti sõltuvad suuresti just elukohast distantsid, mida aasta jooksul autoga läbitakse.

Kui linnades on ligi 30% neid inimesi, kes läbivad aastas oma sõidukiga alla 10 000 kilomeetri, siis maal on neid vaid 17%. Maal sõidetakse tavaliselt 10–30 tuhat kilomeetrit aastas,” selgitas Meius.

Uuringust selgus veel, et autokasutuse harjumustes ei omanud suurt tähtsust inimeste haridustase, sissetulekud, vanus ega rahvus. Küll aga oli märgata, et naised sõidavad autoga vähem kui mehed.

Naiste seas oli kõige rohkem neid, kes sõidavad aastas alla 10 tuhande kilomeetri, ning teisena neid, kes sõidavad 10–20 tuhat kilomeetrit. Meeste seas oli populaarseim vastus 10–20 tuhat ja seejärel 20–30 tuhat kilomeetrit.

Eesti inimeste autopark on küllaltki uus, 40 protsendil on kuni kuue aasta vanune sõiduk. Uusi sõidukeid on üsna ühepalju nii maal kui ka linnas ja eri vanuses sõitjate käes.

Mõnevõrra vanem sõidukipark on Lõuna- ja Lääne-Eestis.

“Huvitava asjaoluna ilmnes, et uue auto ostmine ei tähenda automaatselt seda, et sellega rohkem sõidetakse. Pigem isegi vastupidi, ligi 30% uute autode omanikest sõidab ainult kuni 10 000 km aastas. Vanemate sõidukitega sõidetakse rohkem,” lisas Meius.

Eesti autopark on lõunanaabrite omast uuem

Teiste Balti riikidega võrreldes selgus uuringust, et kuigi Läti ja Leedu on pindalalt märksa suuremad kui Eesti, sõidetakse seal aasta jooksul keskmiselt läbi sama palju kilomeetreid.

Kõige rohkem autosid on Leedus, kus neid omab 90% elanikest (Eestis 86% ja Lätis 85%). Eestis on aga märksa uuem autopark – kui siin on 40% autosid kuni kuue aasta vanused, siis Lätis on see näitaja 21% ja Leedus 18%.

Kummagi lõunanaabri juures on enamik autosid vähemalt kümme aastat vanad: Leedus 61% ja Lätis 59%.

Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud If Kindlustuse uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee