Kaks kolmandikku Eesti autojuhtidest kasutab sel talvel naastrehve

Kui mõni aasta tagasi jagunesid eestlaste eelistused lamell- ja naastrehvide vahel laias laastus pooleks, siis viimastel aastatel on naastrehvid populaarsust kogunud.

If Kindlustuse läbi viidud uuring näitas, et sel talvel kavatseb 62% Eesti juhtidest sõita naastrehvidega, 36% kasutab sõidukitel lamellrehve ja 2% ei ole veel valikut teinud.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul mõjutavad sõidukijuhtide rehvivalikut mitmesugused tegurid, sealhulgas eelmised talved ja piirkonnad, kus inimesed peamiselt liiklevad.

„Varasemad soojad talved panid nii mõnedki sõidukiomanikud eelistama lamellrehve. Kuid viimasel kahel aastal oleme uuringutes näinud, et enamiku valik langeb naastrehvidele. Külmad ja jäised talved mõjutavad eriti maapiirkondades elavate inimeste eelistust naastrehvide kasuks, linnades on olukord võrdsem,“ selgitas Kruus.

Maapiirkondades usaldab naastrehve rohkem lausa 71 protsenti uuringus osalenutest. Lamellrehvide kasuks on seal otsustanud 28% vastanutest. Seevastu pealinnas ja teistes suuremates linnades valib 55–57% inimestest naastrehvid ja 40–42% lamellrehvid.

Uuringust selgus, et naastrehvid on populaarsemad kõigi vastanute gruppide seas, olenemata nende soost, vanusest, elukohast, rahvusest ja sissetulekutest.

Kuigi igal aastal näeme, et paljud vaatavad pingsalt ilmateadet, et esimest lund ja jääd ette näha, tasub Kruusi sõnul talverehvid autole alla panna juba väikeste plusskraadide juures. „Talverehv jääb madalamatel temperatuuridel suverehvist elastsemaks ja haakub teekattega paremini. Seega pole mingit põhjust oodata teede jäätumist,“ lisas Kruus.

Lõunanaabrite eelistused erinevad

Teiste Balti riikide elanikud kasutavad naastrehve märksa vähem kui eestlased. Kui Eestis eelistab kaks kolmandikku sõitjatest naastrehve, siis Lätis on naastrehvid all vaid igal viiendal ja Leedus igal kümnendal autol.

Kummagi lõunanaabri juures kasutab 23% autojuhtidest universaalseid M/S-tähisega (multi-season) rehve, mida Eestis ei tohi talvel kasutada. Lisaks sõidab 56% lätlastest ja 66% leedukatest lamellrehvidega.

Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud If Kindlustuse uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee