Kasulikku lugemist

Täna sõidavad Eesti inimesed peamiselt bensiini- või diiselmootoriga autodega, kuid järgmise sõidukina näevad paljud hoopis teisi variante, selgus If Kindlustuse läbi viidud uuringust.
Eestis on väga palju autosid – koguni 86 protsendil inimestest on kodus sõiduk ja paljudel on neid lausa mitu. Kuigi meie autod on lõunanaabrite omadega võrreldes väga uued, jäävad keskmised läbisõidud alla 20 000 kilomeetri aastas.
Rehvivahetuse aega broneerides on võimalik sul valida kahe teenuse vahel. Täisvahetus ja rataste vahetus. Järgnevalt selgitame, mis on nende teenuste erinevus.
Kuigi esmapilgul tundub hea mõte kasutada talverehve ka suvel on siiski mitmeid põhjuseid miks ei tohiks suvekuudel talverehvidega sõita. Järgnevalt selgitame, miks suvekuudel on mõistlik autole alla panna suverehvid.
Tyre Review on selles testis selgitamas välja, millised hetkel turul olevad touring-suverehvid on parimad. Testis on 13 rehvikomplekti.
Seaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Reaalses elus on loodus kevadhooajal väga muutlik ja ka märtsis võib tulla külmemaid ilmasid, mis muudavad teeolud talviseks.
Kui 2021.aastal soovisid rohkem kui pooled Eesti autoomanikud kasutada lamellrehve, siis tänavu kaldub eelistus taas naelrehvide poole. Soojad talved panevad inimesi eelistama lamelle, külmad aga naelrehve, nii on selgunud If 
Kui otsid uusi rehve soovitame sõiduautodele Continental IceContact 3, millel on fantastiline haarduvus jääl. mis tagab ennenägematu sõiduelamuse. Kaubikutele on laos hetkel VanContact Ice rehvid, millele raske koorem ja jäine 
91 protsendil Eesti peredel on olemas auto ja pooltel neist lausa kaks. Kõige enam kasutatakse Eestis bensiinimootoriga autosid. Elektriautod ja hübriidid ei ole täna veel laialdaselt levinud, kuid järgmiseks autoks 
Alates 2022. aasta 1. detsembrist peavad naastudeta talverehvid vastama rahvusvaheliselt kokkulepitud nõuetele ning olema varustatud vastava talverehvi sümboliga. Talverehvide nõuded on kohaldatud meie kliimale vastavaks, et suureneks liiklusohutus.
Mööda suuremaid maanteid sõites on sügise saabudes üha suurem tõenäosus kohata suuremaid ja väiksemaid metsloomi. Kuigi tihti on kokkupõrked raskesti välditavad, on zooloog Lauri Kleini sõnul nii mõndagi, mida liiklejad 
Ilmselt teavad autoomanikud, et rehvi küljel on olemas kogu vajalik teave rehvi kohta. Aga mida need numbrid tähendavad?
Sellest reeglist on tänaseks ilmselt kuulnud paljud autojuhid, kui veel mitte siis järgnevalt tutvustame seda lähemalt.
Seaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist Reaalses elus võib talviseid olusid kohata ka nädalaid varem. Seetõttu on talvise rehvivahetuse puhul mõistlikum lähtuda mõttest pigem varem kui hiljem. Sellele aitavad ka kaasa mõningad teised nüansid.