Kevadine rehvivahetus – millal vahetada autole alla suverehvid?

Seaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Reaalses elus on loodus kevadhooajal väga muutlik ja ka märtsis võib tulla külmemaid ilmasid, mis muudavad teeolud talviseks.

Seetõttu on kevadise rehvivahetuse puhul mõistlikum toetuda keskmisele temperatuurile, mitte kalendrile. Soovitame vahetada rehvid, kui ööpäevane temperatuur on umbes 5-7°C.

Kas suvel peab sõitma suverehvidega?

Lühike vastus on jah. Esiteks pole naastrehvidega sõitmine suvel lubatud. Kui sul on lamellrehvid siis nendega on küll lubatud sõita aastaringselt, kuid pole soovitatav. Suvekuudel lamellrehviga sõitmine võib kujutada endast suurt ohtu nii rehvidele ja sõidukile kui ka sulle endale.

Talverehvid kaotavad sooja ja kuiva ilmaga sõites koheselt oma efektiivsuse. Tootjad loovad talve- ja suverehve erinevalt, et aidata sõidukogemust igal hooajal optimeerida.

Talverehvid on loodud töötama just külmades ja märgades tingimustes. Soojal ja kuival teel sõites kulub lamellrehv üle 50% kiiremini, kuna talverehvide kummisegu on pehmem. Suvetingimustes käitub selline rehv ebaühtlaselt, haardub teega üle ja kulutab turvist kiiremini kui suverehv.

Suverehvid on loodud töötama just kuivades ja soojades tingimustes. Neil on parem haarduvus suvisel ajal, kuna rehv on valmistatud spetsiaalsest kummisegust, mis temperatuuri tõustes pehmeneb, Tugevdatud külgseinad suurendavad rehvi vastupidavust, spetsiaalne turvisemuster tagab parema kurvis läbimise ja pidurdamise.

Muster Rehvid soovitab alati sõita just vastava hooaja rehvidega. Rehvide hooajaline vahetamine pikendab mõlema komplekti eluiga aastaid. Pikas perspektiivis säästab see päris palju raha. [Loe lisaks: talverehvide kasutamine suvel on ohtlik ja kallis]

Kuidas vahetada talverehvid suverehvide vastu?

Kui mõlemad rehvikomplektid on velgedel on sobiva varustuse ja oskusteabe olemasolul võimalik oma rehvid sul ise välja vahetada. Kui need võimalused puuduvad või sul on ainult üks komplekt velgesid aitab sind Muster Rehvide rehvivahetuspunkt Kristiines.

Enne rehvide vahetamist tasuks üle mõõta ka mustrisügavus. Lubatud minimaalne mustri sügavus suverehvidel on 1,6mm (soovitatavalt 3-4 mm) ning talverehvide puhul peaks mustri sügavus minimaalselt olema 3mm (soovitatav 4-5 mm).

Sügavuse puhul tasub arvestada, kui palju on plaanis sõita, et minimaalne rehvimustri sügavus oleks veel säilinud ka hooaja lõpus.

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee