Kuidas valida õiged talverehvid?

Kuigi me kõik teame, et talv tuleb igal aastal niikuinii jätavad paljud meist talverehvide vahetuse viimasele hetkele. Mõtle talverehvidele juba varakult, sest teel aitab püsida talvisteks oludeks loodud talverehv.

Naastrehvide kasutamine on Eestis lubatud 15.oktoobrist kuni 31.märtsini. Kohustuslik on talverehve kasutada 1.detsembrist kuni 1.märtsini.

Kuidas otsustada, kas eelmise hooaja talverehvid veel peavad

Seaduse järgi on lubatud minimaalne mustrisügavus talverehvidel 3mm. Sügisel alla pandud 3mm mustrisügavusega rehvid aga talve lõpuks kindlasti sama tulemust ei näita. Seega tasub võtta rehvid, millel mustrisügavust 5mm ja rohkem.

Naastrehvidel tuleks peale mustri jälgida ka naastude arvu. Kui enamus naastud varasemate talvedega rehvist läinud tasub mõelda rehvivahetusele.

Naastrehv või lamellrehv

See teema on iga-aastane vaidlusküsimus, mis ei jää olemata ka ilmselt sel aastal. Tegelikuses on asi palju lihtsam, kui võiks arvata. Rehvitüüp tuleb valida vastavalt enda vajadustele.

Naastrehv sobib neile, kel rohkem sõitmist varahommikul või hilisõhtul. Neil aegadel on temperatuurid madalamad ja teeolud raskemad. Naastrehv on hea valik ka neile, kel sõidustaaži veel vähe või ei tunne end talvistes oludes sõites nii kindlalt.

Lamellrehv sobib neile, kel rohkem sõitmist linnas, kus teed sageli hooldatud. Lamellrehvidel on siiski olemas kõik omadused, et tagada talvistes oludes hea pidamine ja juhitavus.

Vali kvaliteetsed rehvid

Rehvid on üks olulisemaid turvavarustusi, mistõttu tuleks rehvid valida võimalikult kvaliteetsed. Muster Rehvide valikus on seetõttu just premium tootjate rehvid, millede kvaliteet ei kao nii kiiresti kui taastatud või hiina rehvidel.

Alates 1. detsembrist 2022 peab kõigil naastudeta talverehvidel olema märk, mis kinnitab, et neid võib põhjamaade kliimas kasutada. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud kolme mäetipu ja lumehelbe märgiga. Muster Rehvide valikus on just sellised rehvid seega ei ole põhjust muretsemiseks, et täna ostetud rehvidega mõne aasta pärast liigelda ei tohi.

Loe lisaks:

Miks talverehvide kasutamine suvel on ohtlik ja kallis?

Kas osta uued või kasutatud rehvid?

 

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee