Millal vahetada autole alla talverehvid?

Seaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist. Reaalses elus võib talviseid olusid kohata ka nädalaid varem.

Seetõttu on talvise rehvivahetuse puhul mõistlikum lähtuda mõttest pigem varem kui hiljem. Sellele aitavad ka kaasa mõningad teised nüansid.

Lühemad järjekorrad rehvivahetustes

Esimese lumeni ootamine tähendab enamasti meeletuid järjekordi. Ilmselt oled ise kohanud või lausa kogenud varasematel talvedel pikki järjekordi rehvivahetuspunktide uksetaga, kuna broneeringuga rehvivahetuspunktides on kõik ajad juba reserveeritud.

Selle närvikulu vältimiseks soovitame vahetada rehvid juba oktoobris-novembris.

Mida hiljem seda kallim

Kuigi paljudes kaubasegmentides kehtib reegel, et hooajatooted hinnatakse viimasel päeval alla siis rehvivaldkonnas on pigem vastupidi. Esimese lume tulekuga kallineb rehvivahetus ja rehvidelt allahindluse saamine on pigem vähetõenäoline.

Eriti oluline on varakult rehvid osta ära just siis, kui soovite leida häid kasutatud rehve. Kasutatud rehvide puhul võib detsembris olla valik juba üsna kesine, eriti siis kui sinu auto rehvid on enim levinud mõõdus.

Kuigi varasemalt oleme kirjutanud, et talverehvide kasutamine suvel on ohtlik ja kallis ei tasu rehvivahetusega siiski lõputult venitada.

Ekspertide sõnul pole talverehvid kohandatud soojadele ilmadele, kuid 2-3 nädalaga ei juhtu nendega ka midagi halba. Rehvivahetusega hilinedes on ohuolukordade tekkimise tõenäosus liikluses hulga suurem.

Mõistlikum on sõita paar nädalat talverehvidega, kui sattuda üks kord suverehvidega kiilasjääle.

Ohutut liiklemist!

Google arvustused

Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!
Matteus Elbrecht
Matteus Elbrecht
21/11/2022
Töö kiire ja korralik, hind mõistlik. Soovitan!
Doru Bosca
Doru Bosca
04/11/2022
Nice service, helpfull , english speaking, we changed 4tyres to a van , perfect service, very good prices , till next time ,
Erik Faizullin
Erik Faizullin
01/11/2022
Väga kiire ja asjalik teenindus. Kõigile kirjadele ja kõnedele vastavad kiirelt ja pakuvad küsimustele lahendusi. Hind on sõbralik :)

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee