Uuring: Eesti autojuhid eelistavad taas naelrehve

Kui 2021.aastal soovisid rohkem kui pooled Eesti autoomanikud kasutada lamellrehve, siis tänavu kaldub eelistus taas naelrehvide poole. Soojad talved panevad inimesi eelistama lamelle, külmad aga naelrehve, nii on selgunud If Kindlustuse poolt läbi viidud uuringutest.

Uuring näitas, et sel talvel eelistab 55% Eesti juhtidest sõita naelrehvidega, 43% kasutab sõidukitel lamellrehve ja 2% vastajatest ei ole veel valikut teinud.

Maal elavad autojuhid eelistavad naastrehve

Maapiirkondades kasutatakse rohkem naelrehve, neid eelistab sel talvel kasutada kaks kolmandikku juhtidest.

If Kindlustuse Balti kahjude tehnilise vanemeksperdi Marion Meiuse sõnul mõjutavad sõidukijuhtide rehvivalikuid mitmesugused tegurid, sealhulgas eelmised talved ja inimese elukoht.

“Kuna möödunud talv oli vägagi külm ja jäine, siis pole üllatus, et soovitakse mõnevõrra enam naelrehve kasutada. Varasemad soojemad talved on jällegi tekitanud juurde lamellrehvide sõpru. Kindlasti mängib suurt rolli inimese elukoht. Kui maapiirkondades oli möödunud talv libe ja vaja läks naelrehve, on loogiline, et nende kasutamine kasvab. Suuremates linnades on aga nael- ja lamellrehvide populaarsus võrdne,” selgitas Meius.

Uuringust oli märgata, et kuni kuue aasta vanuste autode omanikud eelistavad võrdselt nael- ja lamellrehve. Seitsme ja enama aasta vanuste sõidukite omanikud kasutavad rohkem naelrehve, neid eelistab 60% vastanutest.

“Lamellrehvid on populaarseimad vaid nende juhtide seas, kes sõidavad hübriid- või elektrimootoriga autoga. Piirkondadest kasutatakse pisut enam lamellrehve ainult Lääne-Eestis. Seevastu Kesk- ja Lõuna-Eestis kasutab kaks kolmandikku juhtidest naelrehve. Ka see statistika annab rohkem ainu sellest, et lumekatte paksus ja ilmastikuolud on rehvivaliku juures määravaks argumendiks. Üldiselt võib öelda, et tänavu talvel eelistavad Eesti juhid – sõltumata piirkonnast, juhi vanusest, soost, rahvusest või sissetulekust – pisut rohkem naelrehve,” võttis Meius teema kokku.

Kuigi paljud vaatavad igal aastal pingsalt ilmateadet, et näha ette esimest lund ja jääd, tasub Meiuse sõnul talverehvid autole alla vahetada juba madalate plusskraadide juures, sest nende rehvisegu tagab suvistest rehvidest parema pidamise.

Rehv jääb madalamatel temperatuuridel elastsemaks ja haakumine teekattega säilib paremini. “Kes praeguseks pole veel talverehve alla pannud, neil soovitaks seda esimesel võimalusel teha,” märkis Meius.

Lätis ja Leedus teised eelistused

Teiste Balti riikide elanikud kasutavad hoopis teistsuguseid rehve kui eestlased. Kui Eestis sõidab naelrehvidega ringi 55% sõidukitest, siis Lätis on see näitaja ainult 16% ja Leedus 9%.

Kaks kolmandikku lõunanaabritest eelistab lamellrehve. Samas on seal kasutusel ka M+S tähisega rehvid, mida Eestis teadupärast enam talviti kasutada ei tohi. 24% Leedu ja 20% Läti juhtidest kasutab just neid rehve.

If Kindlustuse poolt Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

Talverehvide kasutamine on Eestis kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Google arvustused

Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!
Matteus Elbrecht
Matteus Elbrecht
21/11/2022
Töö kiire ja korralik, hind mõistlik. Soovitan!
Doru Bosca
Doru Bosca
04/11/2022
Nice service, helpfull , english speaking, we changed 4tyres to a van , perfect service, very good prices , till next time ,
Erik Faizullin
Erik Faizullin
01/11/2022
Väga kiire ja asjalik teenindus. Kõigile kirjadele ja kõnedele vastavad kiirelt ja pakuvad küsimustele lahendusi. Hind on sõbralik :)

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee