MEIE ASUKOHT

Mehaanika 10

VÕTA ÜHENDUST

555 08 588

Kas osta uued või kasutatud rehvid?

Kui saabub aeg talverehvide või suverehvide vahetamiseks tekib paljudel meist pähe küsimus kas osta uued rehvid või kasutatud rehvid? Hinnatase on väga lai ja erinevaid rehvitootjaid on väga mitmeid. Kuidas siis peaks ostuotsuse langetama? Kas peaks esmatähtsaks pidama rahalist kokkuhoidu ning ostma kasutatud rehvid või peaks keskenduma uute rehvide pakutavale pikemale elueale?

Jagame mõningaid erinevusi, et seda valikut pisut lihtsamaks teha.

Millised on uute ja kasutatud rehvide erinevused?

Peale hinna on uute ja kasutatud rehvide peamine erinevus muidugi nende kulumine. Siin aga paanikaks põhjus veel pole, sest kergelt kulunud rehve saab kasutada mitu tuhat kilomeetrit. Oluline on mustrisügavust mõõta. Lubatud minimaalne mustri sügavus talverehvidel on 3mm (soovitatav 4-5 mm) ning suverehvide puhul peaks mustri sügavus minimaalselt olema 1,6mm (soovitatavalt 3-4 mm). Sügavuse puhul tasub arvestada, kui palju te sõita plaanite, et minimaalne rehvimustri sügavus oleks veel säilinud hooaja lõpus.

Uute rehvide ostmise plussid ja miinused

+ kvaliteet ja vastupidavus

Uutesse rehvidesse investeerides tagate hea kvaliteedi ja pikema vastupidavuse. Uute rehvidega kaasneb ka alati tootjagarantii. Osad tootjad pakuvad isegi võimalust rehve proovida ja neid vahetada, kui need ei vasta teie ootustele. Enamik premium tootjaid annab piiratud garantii ka rehvide mustri kulumisele. Nii võite olla kindel, et ostate kvaliteetseid rehve ja kui peaks juhtuma mõni probleem, võite need teatud tingimustel välja vahetada.

+ suurem valik

Uute rehvide ostul on valik suurem ning leiate kindlasti sobiva rehvi oma autole. Siin tasub tähele panna oma sõiduharjumusi. Kas sõidate kogu nädala maanteel pikki vahemaid või linnas lühikesi otsi. Suurem valik jällegi võib raskendada lõppotsuse tegemist.

– kallis hind

Suurim miinus uute rehvide ostul on nende hind. Korralike premium tootjate rehvijooksu soetamiseks on vaja mitusada eurot.

Kasutatud rehvide ostmise plussid ja miinused

+ suur rahaline sääst

Kui teil on väike eelarve võivad Teile sobida just kasutatud rehvid. Kuid kas see on seda väärt? Nagu eespool mainisime on oluline jälgida rehvi kulumist. Premium tootjate rehvid on mõeldud kasutamiseks mitu hooaega ning enamik tootjaid on andnud kasutamisajaks 10 aastat. Seega kui leiate oma sõidukile sobivas mõõdus kasutatud rehvid, millel mustrisügavust piisavalt saate kõva säästu!

+ ettevõtetelt saab garantii / – eraisik ei garanteeri

Kasutatud rehvi ostmisel tuleks kindlasti eelistada ettevõtetelt ostmist, kuna eraisikult ostes ei pruugi te mingit garantiid saada. Muster Rehvid annab oma müüdavatele rehvidele 60-päevase garantii, millega saate lisa rahulolu, kui ostetud rehv ei osutunud sobivaks. Jah, me võimaldame rehvide tagastamist või ümbervahetamist.

+ säästate keskkonda

Lõpuks pole ka tänapäeva maailmas vähemoluline mõju keskkonnale. Kasutatud rehvi valimisel annate oma panuse selleks, et ka tulevastel põlvedel oleks hea ja mõnus koht, kus elada.

Kas endiselt raske valida?

Anname siis lõpetuseks veel ühe mõtte. Kui uute rehvide ost teil praegu üle jõu käib ostke kasutatud ning sõitke nendega aasta või kaks ning koguge, et saaksite investeerida uutesse rehvidesse.

Ükskõik, kas otsustasite uute või kasutatud rehvide kasuks on meie müügijuhid valmis teid rehvide valikul aitama. Küsige julgelt oma sõidukile sobivat mõõtu!