Kas osta uued või kasutatud rehvid?

Kui saabub aeg talverehvide või suverehvide vahetamiseks tekib paljudel meist pähe küsimus kas osta uued rehvid või kasutatud rehvid? Hinnatase on väga lai ja erinevaid rehvitootjaid on väga mitmeid. Kuidas siis peaks ostuotsuse langetama? Kas peaks esmatähtsaks pidama rahalist kokkuhoidu ning ostma kasutatud rehvid või peaks keskenduma uute rehvide pakutavale pikemale elueale?

Jagame mõningaid erinevusi, et seda valikut pisut lihtsamaks teha.

Millised on uute ja kasutatud rehvide erinevused?

Peale hinna on uute ja kasutatud rehvide peamine erinevus muidugi nende kulumine. Siin aga paanikaks põhjus veel pole, sest kergelt kulunud rehve saab kasutada mitu tuhat kilomeetrit. Oluline on mustrisügavust mõõta. Lubatud minimaalne mustri sügavus talverehvidel on 3mm (soovitatav 4-5 mm) ning suverehvide puhul peaks mustri sügavus minimaalselt olema 1,6mm (soovitatavalt 3-4 mm). Sügavuse puhul tasub kalkuleerida, kui palju on plaanis sõita. Seda seetõttu, et minimaalne rehvimustri sügavus oleks veel säilinud ka hooaja lõpus.

Uute rehvide ostmise plussid ja miinused

+ kvaliteet ja vastupidavus

Uutesse rehvidesse investeerides tagad hea kvaliteedi ja pikema vastupidavuse. Uute rehvidega kaasneb ka alati tootjagarantii. Osad tootjad pakuvad isegi võimalust rehve proovida ja neid vahetada, kui need ei vasta sinu ootustele. Enamik premium tootjaid annab piiratud garantii ka rehvide mustri kulumisele. Nii võid olla kindel, et ostad kvaliteetseid rehve ja kui peaks juhtuma mõni probleem, saab rehvid teatud tingimustel välja vahetada.

+ suurem valik

Uute rehvide ostul on valik suurem ning leiad kindlasti sobiva rehvi oma autole. Siin tasub tähele panna oma sõiduharjumusi. Kas sõidad kogu nädala maanteel pikki vahemaid või linnas lühikesi otsi. Suurem valik jällegi võib raskendada lõppotsuse tegemist.

– kallis hind

Suurim miinus uute rehvide ostul on nende hind. Korralike premium tootjate rehvijooksu soetamiseks on vaja mitusada eurot.

Kasutatud rehvide ostmise plussid ja miinused

+ suur rahaline sääst

Kui sul on väike eelarve võivad sobida just kasutatud rehvid. Kuid kas see on seda väärt? Nagu eespool mainisime on oluline jälgida rehvi kulumist. Premium tootjate rehvid on mõeldud kasutamiseks mitu hooaega ning enamik tootjaid on andnud kasutamisajaks 10 aastat. Seega kui leiate oma sõidukile sobivas mõõdus kasutatud rehvid, millel mustrisügavust piisavalt saate kõva säästu!

+ ettevõtetelt saab garantii / – eraisik ei garanteeri

Kasutatud rehvi ostmisel tuleks kindlasti eelistada ettevõtetelt ostmist, kuna eraisikult ostes ei pruugi sa mingit garantiid saada. Muster Rehvid annab oma müüdavatele rehvidele 60-päevase garantii, millega saad lisa rahulolu, kui ostetud rehv ei osutunud sobivaks. Jah, me võimaldame rehvide tagastamist või ümbervahetamist.

+ säästate keskkonda

Lõpuks pole ka tänapäeva maailmas vähemoluline mõju keskkonnale. Kasutatud rehvi valimisel annate oma panuse selleks, et ka tulevastel põlvedel oleks hea ja mõnus koht, kus elada.

Kas endiselt raske valida?

Anname siis lõpetuseks veel ühe mõtte. Kui uute rehvide ost sul praegu üle jõu käib ostke kasutatud ning sõida nendega aasta või kaks ning kogu, et saaksid investeerida uutesse rehvidesse.

Ükskõik, kas otsustad uute või kasutatud rehvide kasuks on meie müügijuhid valmis sind rehvide valikul aitama. Küsi julgelt oma sõidukile sobivat mõõtu!

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee