Kas sinu auto on talveks valmis?

Enda ja kaasreisijate mugavuse ning ohutuse tagamiseks tuleks lisaks korralisele sõiduki hooldusele see ise lihtsate vahenditega talvekorda seada enne püsivate külmakraadide saabumist.

Vaheta rehvid!

Rehvide vahetamise otsuse teeb iga juht ise ilmastikuolude ja oma igapäevase teekonna põhjal. Naastrehvide kasutamine on lubatud alates 15. oktoobrist.  1. detsembrist kuni 1. märtsini peab sõitma talverehvidega, mille mustri jääksügavus on üle 3 mm.

Alates 2022. aasta detsembrist võib kasutada ainult põhjamaade kliimasse mõeldud talverehve. Nõuetele vastavad rehvid on tähistatud märgiga, millel on kolm mäetippu ja lumehelves. Loe rohkem siit.

Kontrolli, kas sõiduki tuled töötavad!

Kõige lihtsam viis tulede kontrollimiseks on suunata valgusvihk siledale pinnale, nagu hoone sein või uks, ning kui laternate valgusvihu kõrgus on ühesugune, siis on tuled korras. Juhul kui need näitavad erinevalt, tuleb lasta tuled korda teha.

Tee kindlaks, kas esiklaas paistab läbi!

Kui kojamehed ei puhasta enam korralikult esiklaasi, siis vaheta need uute vastu. Lisaks pese esiklaas seestpoolt. Hakka kasutama talvist klaasipesuvedeliku enne miinuskraadide saabumist.

Kaitse lukke ja tihendeid jäätumise eest!

Uste lukke tuleb aegajalt õlitada, et need töötaks. Ära unusta ka seda lukuosa, mis ust auto kere külge fikseerib! Tihendeid määri silikooniga, et need ei jäätuks nii lihtsalt luugipleki külge.

Kontrolli akut

Enne suuremate külmade tulekut tasuks üle kontrollida ka auto aku. Just temperatuur mõjutab aku võimekust ehk miinuskraadidel väheneb aku võime sõidukit käivitada ja seega võib hommikune käivitus ebaõnnestuda.

Kui aku vajab vahetust soovitame osta AD autoaku, mida on testitud Põhjamaades, et tagada töökindlus ka suuremate miinuskraadide korral.

Pane kokku talvine hädaabipakk!

Talvine hädaabipakk peaks sisaldama kindlasti helkurvesti ja kaabits-harja. Kui sõit viib linnast välja, paki autosse ka puksiirköis ja väike labidas – lumehangest välja saamiseks on need hädavajalikud asjad.

Liikle vastavalt teeoludele

Pimedal ja märjal ajal liigeldes tuleb hoida ohutut pikivahet ning vältida ohtlikke manöövreid. Olenemata teede hooldenõuetest ja tehtud hooldetöödest võivad need muutlikes ilmaoludes ikkagi ootamatult libedaks muutuda.

Vaata, milline ilm valitseb nendel teedel, mida mööda liiklemine ees ootab, portaalist tarktee.ee, kus on näha teekaamerate sümbolid. Neile klõpsates avaneb reaalaja pilt. 

Lõpetuseks veel soovitus pikemale teekonnale minnes. Veendu, et telefoniaku oleks täis ning sõiduki paagis piisavalt kütust. Võimalusel võta ka väike toidu ja -veevaru.

Turvalist liiklemist!

Google arvustused

Kuubik Kuubis
Kuubik Kuubis
14/11/2023
Super abivalmid isegi kiirel ajal! Tänud
Omar Setihe
Omar Setihe
31/10/2023
5stars + the guy was so helpful and gave a really good price. I had one of rims in bad shape he got me one of a set of 4 he was planning to sell with a great price. Would recommend great service and great people.
Albert Teruke
Albert Teruke
17/10/2023
Parimad kasutatud rehvid ja super teenindus.Aitäh
Digi Marakratt
Digi Marakratt
15/10/2023
Väga meeldiv teenindus nii rehvi parandamise kui ostutehingu juures. Asjalikud mehed!
Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee