Seaduse järgi on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist. Reaalses elus võib talviseid olusid kohata ka nädalaid varem.
Seetõttu on talvise rehvivahetuse puhul mõistlikum lähtuda mõttest pigem varem kui hiljem. Sellele aitavad ka kaasa mõningad teised nüansid.
Lühemad järjekorrad rehvivahetustes
Esimese lumeni ootamine tähendab enamasti meeletuid järjekordi. Ilmselt oled ise kohanud või lausa kogenud varasematel talvedel pikki järjekordi rehvivahetuspunktide uksetaga, kuna broneeringuga rehvivahetuspunktides on kõik ajad juba reserveeritud.
Selle närvikulu vältimiseks soovitame vahetada rehvid juba oktoobris-novembris.
Mida hiljem seda kallim
Kuigi paljudes kaubasegmentides kehtib reegel, et hooajatooted hinnatakse viimasel päeval alla siis rehvivaldkonnas on pigem vastupidi. Esimese lume tulekuga kallineb rehvivahetus ja rehvidelt allahindluse saamine on pigem vähetõenäoline.
Eriti oluline on varakult rehvid osta ära just siis, kui soovite leida häid kasutatud rehve. Kasutatud rehvide puhul võib detsembris olla valik juba üsna kesine, eriti siis kui sinu auto rehvid on enim levinud mõõdus.
Kuigi varasemalt oleme kirjutanud, et talverehvide kasutamine suvel on ohtlik ja kallis ei tasu rehvivahetusega siiski lõputult venitada.
Ekspertide sõnul pole talverehvid kohandatud soojadele ilmadele, kuid 2-3 nädalaga ei juhtu nendega ka midagi halba. Rehvivahetusega hilinedes on ohuolukordade tekkimise tõenäosus liikluses hulga suurem.
Mõistlikum on sõita paar nädalat talverehvidega, kui sattuda üks kord suverehvidega kiilasjääle.
Ohutut liiklemist!