Uuring: rohkem kui pooled juhid sõidavad sel talvel lamellrehvidega

Kui veel aasta tagasi eelistasid Eesti juhid kasutada naastrehve, siis 2021. aastal kaldub eelistus lamellrehvide poole, mida kasutavad juba üle poole juhtidest, selgus If Kindlustuse uuringust.

Kui eelmisel talvel eelistas 62 protsenti Eesti juhtidest sõita naastrehvidega ja 37 protsenti lamellrehvidega, siis algaval talvel on eelistustes märgata suuri muutusi. 55 protsenti juhtidest kasutab lamellrehve ja 43 protsenti naastrehve. Kummalgi aastal oli mõni protsent vastanuid, kes ei olnud veel otsust teinud.

Kuigi võiks eeldada, et naastrehve läheb rohkem vaja maapiirkondades, selgus uuringust, et seal kasutatakse pigem lamellrehve. 62 protsenti maapiirkondade ja 58 protsenti väiksemate asulate elanikest eelistab sel talvel lamellrehve. Suuremates linnades ja pealinnas on vastavad näitajad 52 ja 49 protsenti.

If Kindlustuse ekspertgrupi juhi Marion Meiuse sõnul on lamellrehvide kasvav populaarsus tingitud mitmest põhjusest: osade jaoks on need vastupidavamad, teiste jaoks on hind soodsam ning kümnendik vastajatest valib lamellrehvi väiksema mürataseme tõttu.

Rehvide vanus

Uuringus vaadeldi ka seda, kui vanade rehvidega Eesti inimesed saabuval talvel ringi sõidavad. Selgus, et 32 protsenti vastajatest kasutab rehve, mis on kuni aasta vanused. 33 protsenti vastanutest kasutab kaks ja 18 protsenti kolm aastat vanu rehve. 11 protsenti vastanutest kasutab rehve, mis on vanemad kui kolm aastat.

Kui Eestis kasutab sel talvel naastrehve 43 protsenti juhtidest, siis Lätis teeb nii 15 protsenti ja Leedus seitse protsenti juhtidest. Samamoodi nagu Eesti juhid, kasutavad Läti ja Leedu juhid uuemaid rehve. Üle viie aasta vanuseid rehve ringleb ka seal liikluses väga vähe. Eestlastest mõnevõrra rohkem ostavad lõunanaabrid rehve järelturult.

If Kindlustuse Eestis, Lätis ja Leedus läbi viidud uuringus osales pisut rohkem kui 1000 inimest igast riigist.

Talverehvide kasutamine on Eestis kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini.

Google arvustused

Hendrik Heinaste
Hendrik Heinaste
11/04/2023
Töö kiire ja korralik.
Vivian Ruumet
Vivian Ruumet
01/12/2022
Kenad poisid ja kiire ning korralik töö, soovitan!
Matteus Elbrecht
Matteus Elbrecht
21/11/2022
Töö kiire ja korralik, hind mõistlik. Soovitan!
Doru Bosca
Doru Bosca
04/11/2022
Nice service, helpfull , english speaking, we changed 4tyres to a van , perfect service, very good prices , till next time ,
Erik Faizullin
Erik Faizullin
01/11/2022
Väga kiire ja asjalik teenindus. Kõigile kirjadele ja kõnedele vastavad kiirelt ja pakuvad küsimustele lahendusi. Hind on sõbralik :)

Osta kohe, maksa hiljem
Rehvivahetus Tallinnnas
Uuedrehvid.ee